Mağazamızda fiyatlar indirimlidir.
Koli bandı,ayakkabı kutusu ve bardak sarmak için peluş hediyemizdir.
7/24 / 0312 354 444 6 / 0312 354 444 7

  

NİÇİN OLUKLU MUKAVVA?

Oluklu mukavva dünyada 135 yıldır kullanılmaktadır.Dünyada olduğu gibi Türkiye'de de en çok üretilip tüketilen ambalaj oluklu mukavvadır.

Niçin?
Çünkü biliyoruz ki oluklu mukavva koli ve kutu;

Her ürün ve üreticisi için ayrı ayrı tasarlanabilen, Çevreyi kirletmeden,ürünün doğal yapısını bozmadan, hasara uğratmadan taşıyan, dağıtan ve depolayan, Hijyenik koşullarda üretildiği için,insan sağlığına zararlı bir madde içermeyen, yıkama, temizleme ve iade işlemi olmayan, Çok temiz olduğu için işyerini kirletmeyen,kokmayan,koku yapmayan ve ürünü kokutmayan, Doldurmada,boşaltmada ve depolamada zaman ve emek tasarrufu sağlayan, Albenisi olan ve çok renkli mükemmel baskısı ile ürünü ve üreticisini tanıtan bir satış elemanı gibi hizmet veren, İstenildiği zaman,istenildiği kadar ve istenilen yere teslim edilebildiği için,stok maliyeti olmayan, Hafif olduğu için aynı nakliye ücreti karşılığında daha çok ürünün taşınmasına imkan tanıyan, tahta ve plastik kasa gibi ağırlıkları kadar nakliye ücreti ödetmeyen, Ambalaj kullanıcılarını kabzımallara ve komisyonculara bağımlı kılmayan, Tüketici ambalajını da ambalajlayan bir sanayi ürünü olan, Kullanıldıktan sonra,geri kazanılarak %100 hammaddeye dönüşen, Çağdaş ve güvenilir bir ambalajdır.

Bu özellikleri olan başka bir ambalaj malzemesi yoktur!

TÜRKİYE OLUKLU MUKAVVA SANAYİ

Oluklu mukavva sektörü yıllık 1.5 milyar dolarlık iş hacmi ile tüm sektörlere hizmet veren hijyenik ve tümü ile geri kazanılabilen stratejik bir sektör olup toplam ambalaj sektörünün %30’u ile sektörün lideridir.
Türkiye Selüloz ve Kâğıt Fabrikaları A.Ş.[SEKA]1954 yılında İzmit tesislerinde ilk Oluklu Mukavva Fabrikasını işletmeye açmak suretiyle Türkiye Oluklu Mukavva Sanayisi’nin de kurucusu olmuştur.
Özel sektör, 1960 yılından sonra oluklu mukavva yatırımına ve üretimine ilgi duymaya başlamıştır.
Türkiye Oluklu Mukavva Sanayisi'nin en hızlı gelişme dönemi 1975-1995 yıllarıdır.
Büyük kuruluşlar,1981 yılında başlayarak gelişmiş tek nolojiye dayalı,yüksek kapasiteli yatırımlara yönelmiş, bazıları da ikinci ve üçüncü oluklu hatlarını işletmeye almıştır.Türkiye Oluklu Mukavva Sanayisi'nde yer alan tek devlet kuruluşu SEKA,1993 yılında oluklu ve koli-kutu fabrikasını satarak bu alandan çekilmiştir.
Bugün 117 özel sektör kuruluşuna ait 132 fabrika 27 ilimizde faaliyet göstermektedir.
2007 yılında Türkiye'de 4,5 milyon ton kâğıt-karton tüketilmiştir.Oluklu mukavva sektörü bu miktarın % 34'ünü tüketen lider sektör durumundadır.
NSSC Fluting hariç,oluklu mukavva kâğıt hammaddesi yerli üretimle karşılanmaktadır.
Bununla beraber talebi karşılayabilmek amacıyla her yıl aynı kalite ve özelliklerde yaklaşık 375.000 ton Kraft Liner kâğıt ithal edilmektedir.
2007 yılında toplam oluklu kâğıtları tüketiminin % 24,5'i Kraft Liner [beyaz ve renkli dâhil] kâğıttır.Bu oran Avrupa'da % 19,3'dir.
Böyle olmakla birlikte Türkiye,geri dönüşen oluklu mukavva atıkları bakımından başarılı sayılır.Nitekim oluklu mukavva atıklarının geri dönüş oranı 2007 yaklaşık % 65 civarındadır.